2014

 

Noční pochod

pátek 19. prosince

Již tradičně se poslední pátek před Vánoci konal krokodýlí noční pochod z Karlštejna do Prahy. Letošní ročník mohl mít přívlastek „bahňák“, protože deštivé počasí opravdu turismu nepřálo. I tak jsme se sešli v celkem silné sestavě 13 lidí...  pokračování 

Vánoční setkání Krokodýla

pátek 19. prosince

Namazali jsme si chlebíčky k večeři, uvařili punč a pak už zbývalo jen vybalit cukroví a perníčky, které čekaly, až je někdo umělecky pojedná (dalo by se použít i slova podělá, ale tomu se vzhledem k negativní konotaci vyhneme), a vánoční večer se rozběhnul. Přes počáteční problémy s hustotou bílé cukrové hmoty se stůl začal plnit perníčky s rozmanitými ornamenty. Poslechli jsme si vánočně laděné zamyšlení a pár mírně rozladěných vánočních koled, které přešly do volné improvizace na motivy "Ježíšku panáčku". Domu jsme odcházeli v příjemném svátečním rozpoložení.

Thanksgiving dinner

sobota 15. listopadu

Co znamená Díkuvzdání pro Američany a co může znamenat pro nás? Liz a Pavel nás pozvali na "díkuvzdáníovou večeři".

Kempová skupinka u Liz a Pavla

pátek 24. října

Malý kousek campu, který jsme přenesli do Prahy. Ale žádné lanové disciplíny ani hudební vystoupení :-) Večeře, krátký dokument (tentokrát o komerčním chování spotřebitelů - to se nám před vánoční nákupní horečkou hodilo) a pak povídání. In English, of course.
 
 

English camp Reunion

pátek 3. října

Občerstvení, hry, písničky a fotky nám oživily vzpomínky na letoční Camp.  

 

English Camp 2014

13. - 20. července

Naše tradiční a největší akce! Tentokrát byl motivem kempu Labyrint a volně nás kempem provázela knížka Labyrint světa a ráj srdce.

Tradiční táborák

pátek 27. června

Páteční podvečer u táboráku více či méně připomínajícho gril, při opékání více či méně kvalitních uzenin, zpívání více či méně kvalitních písní a provádění dalších věcí, které se u táboráku tradičně sluší i nesluší dělat...

Krokodýl na Sázavě

víkend 24.-25. května

Z Chocerad do Pikovic s přespáním pod zříceninou u Zbořeného Kostelce. Poklidný první den nám zpetřila povodňová vlna, která dorazila v noci na neděli. Oblíbený peřejnatý úsek byl tedy spíše než ve znamení drhnutí o šutry a prodírání se žlutými banány ve znamení plavby s lodí zalitou vlnami.

Promítání "Život s Kašparem" a diskuze s paní režisérkou Helenou Třeštíkovou

úterý 25.3. 

Paní režisérka Helena Třeštíková již počtvrté laskavě přijala pozvání na Krokodýla a i tentokrát přišla až po filmu, protože, jak mi zdůraznila už u filmu Katka, "ráda si o svém dokumentu popovídá, ale znovu jej vidět nepotřebuje.