2013

Noční pochod - Karlštejnská 12°

sobota 14. prosince

Vánoční palačinky

sobota 14. prosince

V Římské jsme se s plnou pusou zamysleli nad tím, co pro nás ještě v dnešní době konzumu znamenají vánoční tradice.

Ping pong

sobota 23. listopadu

Na Julisce zakončený U Pěníka.

 

Čajovna

úterý 15. října 2013

Novou diskuzní akcí jsme navázali na večerní skupinky z English Campu

Výlet údolím Loděnice za starými mlýny

sobota 19. října

Vyrazili jsme z Unhošťi přes Nenačovice do Loděnice. Ve společnosti několika spolujdoucích pejsků jsme cestou obdivovali nejen krásy potoka Loděnice (Kačák) lemovaného řadou starých mlýnů, ale také zahradu s prasáky, která nenachla ruku prostrčenou plotem bez povšimnutí. V Loděnici si někteří prasátka nechali na odplatu naservírovat na talíř v Pizzerii La Grande.

English camp Reunion

pátek 4. října 2013

Hry, fotky, písničky a video z letošního kempu

English Camp  2013

14. - 21. července

Naše tradiční a největší akce! Letos jsme měli spoustu nových lektorů z USA i řadu nových studentů z Česka. A všichni si rozuměli, což už k atmosféře campů tak nějak patří a už nás to tolik nepřekvapuje... ale i tak je to zázrak, nemyslíte? Zamýšleli jsme se letos nad hrdiny různých bestsellerů a jaký vztah mají k našemu každodennímu životu.

 

Táborák

pátek 28. června

Krokodýl jako vždycky odstartoval léto tradičním táborákem - již poněkolikáté v Motole. Táborák kdysi označoval konec školního roku, ale vysvědčení jsme letos nepálili.

S Terkou po Nepálu

pátek 28. března

Terka nám na Krokodýlovi povyprávěla o svých zážitcích z Nepálu, kam jela v roce 2011 jako dobrovolnice učit angličtinu. Rozhodně to nebyly jen turistické zážitky. Dozvěděli jsme se, jak se žije ve vysokohorské nepálské vesnici, kde se nepoužívají peníze, ale směnný obchod. Jen samotná cesta do vesnice by zřejmě vydala na knížku... Povečeřeli jsme něco, co by se dalo nazvat nepálským jídlem: zeleninové kuličky Pakora a kořenovou zeleninu s kari a smaženou rýží. Nepálci si takovou večeři moc často dopřát nemohou - na láhev oleje si vydělávají i týden. Více o problematice nepálských dětí a o tom, jak jim pomoci, najdete na webu Nepálčata.         

Divadelní hra Potlesk

pátek 14. března

Čtyři z našich krokodýláků a camperů z divadelní společnosti Pánví nás pozvali na premiéru své hry Potlesk. Nápadité psychologické drama působilo na každého velmi důvěrně - vypadá to, že každý spoustu věcí skrýváme a nechceme si je připouštět ani před sebou. 

Nedělní ping pong

sobota 17. února

I během dlouhého zkouškového jsme zkusili být trochu aktivní a sešli se v naší oblíbené hale Juliska na stolní tenis. Čtyřhry byly okořeněné Pavlovým handicapam, který si vyhodil pravé rameno a byl díky tomu na ping pong opravdu levý. Naštěstí to ostatní nevyužili k tomu, aby se mu pomstili za všechny ty smeče za poslední roky... :-) Odpoledne jsme jako obvykle zakončili večeří U Pětníka.