Výlet do Lužice

13.06.2010 20:23

Nisa - Odra - praktické informace pro in-line brusle

Zittau - ve městě různý terén na bruslích sjízdný, ale bez potěšení. Na výjezdu z města se nedržet stezky lesem, ale jet po hlavní silnici.

Hirschfelde - Ostritz - pěkná cesta kaňonem podél řeky, ale asfalt jen asi 10%. Na brusle nepoužitelné!

Ostritz - Görlitz - mezi vesnicemi pekná, nová cyklostezka nebo se jede po silnici. Průjezd vesnicemi (a že jich je dost!) není příjemný. Špatný, dost záplatovaný asfalt a místy úseky s kostkami, které jdou většinou přeťapat.

Görlitz - doporučuji brusle rovnou úplně zout nebo se naučit rychle znovuobouvat - stezka jde často po kostkách, do kopce, po špatném asfaltu, nebo alespoň v parku plném listí...

Görlitz - dálnice A4 - dá se po silnici na periferii, ale těsně před dálnicí asi je asi kilometrový úsek polňačka - lze (nevyzkoušeno) objet silničkou z východu

dálnice A4 - Deschka - po silnici několika nekonečně navazujícími vesnicemi

Deschka - Bad Muskau - nejlepší úsek - doporučujeme. Mezi vesnicemi super stezka, jen občas šišky, jehličí nebo písek z dešťů, vše bez problémů průjezdné. V Rothenburgu krátký úsek s kostkami, ve vesnicích asfalt obecně horší, ale je jich málo a jsou krátké. Pozor na občasné sjezdy a výjezdy, sice krátké, ale stále dost dlouhé na smrtelnou rychlost a často zakončené prudkou zatáčkou. Pokud nejste mistři, nenechávejte to rozjet.

Bad Muskau - Weißwasser - první půlka po široké více frekventované silnici, druhá půlka vlastním pruhem vedle. Myslím, že sjízdné nebo lze využít lesní železnici. Pozor - odmítá prodat (ale snad akceptuje) jízdenku Euro-Neiße.

Další, nepraktické, informace...

Zpět