Nisa-Odra na brusích či na kole 12. - 13.června

13.05.2010 13:08

Vezměte svůj oblíbený prostředek poháněný lidskou silou (brusle, kolo, koloběžka...) a vyrazte ho s námi protáhnout do rovinaté přírody Lužice! Za dva dny společně projedeme 80km úsek nádherné nové cyklostezky Nisa - Odra z hraničního města Zittau (Žitava) blízko Liberce do lázeňského městečka Bad Muskau.

KDY:                víkend 12. - 13. června
KAM:               Zittau - Bad Muskau (německé příhraničí blízko Liberce)
DÉLKA:            ca 80km
DOPRAVA:       do 300Kč (vč. kola)
PŘIHLÁŠKY:     do pondělí 7.června


Zobrazit místo Vylet do Luzice na větší mapě

Cyklostezka Nisa - Odra je jen několik let stará a vede ze Zittau téměř 600km až k Baltskému moři. Často bývá označována jako jedna z nekrásnějších cyklo/in-line stezek v okolí ČR, vede podél Nisy a lužní a borové lesy se střídají s lukami, malebnými vesničkami a četnými jezery. Zapomeňte na jednotvárné kroužení v Praze na Ladronce. Tady nikudy nepojedete dvakrát!

https://www.oder-neisse-radweg.de/index.html
https://www.ladronka.cz/na_bruslich_po_trase_odra_nisa_tantow_hagenwerder.html
https://www.cd.cz/assets/mezinarodni-cestovani/jizdenka/cestovani-v-prihranici-s-nemeckem/regionet-libnet-mapa.pdf
https://inlajn.cz/169-cestopis-odra-nisa-na-bruslich (2007)

V sobotu ráno vyrazíme z Prahy do Zittau. Následně procvičíme vzájemnou solidaritu, když cyklisté ochotně naloží věci bruslařů na své stroje :-) a dále již vlastní silou budeme pokračovat po cyklostezce. Po překonáni asi 40km (fakt to není moc) klidným tempem a pokud počasí dopřeje, tak i koupání, zakempujeme a načerpáme síly povalováním se v trávě u ohýnku. Noc přečkáme nejlépe jen pod širým nebem, v případě mraků zvážíme vzetí stanů. V neděli dokončíme naši cestu na sever a vláčkem se vrátíme zpět do Zittau, a domů.

Pokud se sami necítíte na ubruslení takové vzdálenosti, ale zároveň se bruslí nechcete rovnou vzdát, domluvte si parťáka a můžete si kolo s bruslemi střídat!

Protože se jedná o končiny poněkud vzdálenější než obvykle, je třeba, abyste mi do pondělí 7.6 dali vědět na LukasZich(na)seznam.cz, že a na čem pojedete, jinak nemůžeme zajistit odpovídající dopravu do Zittau a zpět.

Za Krokodýl
Lukáš Z.

Zpět