Nevšední Velikonoce 2014

18.04.2014 12:58
Milí přátelé, 
 
zima se nenápadně proměnila v jaro - taky vám připadá, že je to každý rok tak nějak rychlejší? Doufáme, že velikonoční svátky nám pomohou alespoň na pár dní vystoupit z každodenního koloběhu. Myslím, že po tom všichni prahneme. 
 
Zkusili jste někdy nějakým cizincům vysvětlit tradiční českou pomlázku s veškerou její symbolikou a genderovou nevyvážeností? Nic jednoduchého to není, to mi věřte :-) Ale ještě mnohem těžší je zkusit popsat, co křesťané skutečně o Velikonocích slaví. Ukřižování, odvalený kámen, zmrtvýchvstání? Něco tak velkého a tajemného se vymyká našemu chápání a zcela pochopitelně nás to děsí. Možná natolik, že bychom se radši vrátili do rutiny, na níž jsme zvyklí. 
 
Nový život. To je něco, co začíná každý den,  když se probudíme. Křesťané věří, že Ježíšova oběť na kříži umožňuje každému člověku nový život. Je to dost neuvěřitelné. Asi jako to, jak se ze zimy vyklube jaro,  z vajíček kuřátka a z netečnosti láska. Je to paradox, tajemství, které vlastně neumíme dobře vysvětlit. Ale víme,  že stojí za to jej hledat. Nový život začíná každý všední den. O Velikonocích si to můžeme nevšedně prožít. 
 
Přeji vám všem krásné a požehnané Velikonoce. 
 
za Krokodýla 
 
Pavel
 
P. S. Máte nápad na květnový krokodýlí výlet? Napište nám tip. A zvažujete letos aktivní anglický týden - English Camp? Nezapomeňte, že čím dřív se přihlásíte na camp,  tím větší radost nám uděláte :-)
Zpět