Blog

Anglický týden v Jizerských horách

14.03.2017 21:20

Také letos pořádáme (již více než po šestnácté) letní kurz angličtiny - English Camp.

Je to jedinečný jazykový kurz především pro studenty vysokých škol (18 - 30 let) a snažíme se, abychom se zde angličtinu neučili jako ve škole... 
Angličtina je na campu slyšet od rána do večera, a to nejen z úst rodilých mluvčích (USA a Velká Británie). Během dopoledních lekcí v malých učebních skupinkách jde o výuku systematickou. Ale i při odpoledních sportech, hrách, workshopech nebo výletech je spousta příležitostí k procvičení anglického jazyka. Večery nabízejí šanci poznat jinou kulturu i debatovat o všem možném. Od problémů všedního dne až po rozdílné pohledy na svět očima postmoderny vs. křesťanství.

Všichni vedoucí sami English Campem v minulosti prošli, takže víme, co nás společně baví a jak týden s angličtinou kreativně využít.

 

- Datum: 16. - 23. července 2017 (od neděle do neděle)
- Místo: Pension Sokol, Paseky nad Jizerou
- Ubytování: hotelového typu, plná penze
- Cena: 3 100 Kč (včetně vratné zálohy)
(obsahuje výuku, stravu, ubytování, pomůcky, zkrátka vše kromě dopravy)

Více informací a přihláška na:
www.ec2017.cz

Krokodýl na horách

01.02.2015 22:40

I když se většina krokodýlů nejraději vyvaluje někde v teple u vody, najde se i pár výjimek. Jednou z nich je krokodýl s trvalým pobytem v Praze na Vinohradech, který se vyžívá i v zimních sportech. Neváhal tedy ani vteřinu, zabalil kufřík a na víkend 16. - 18. 1. vyrazil směr Rokytno. Ubytoval se v malebné chatce nedaleko Huťského vodopádu, která byla svou polohou ideální jak pro lyžaře a prkýnkáře, tak pro milovníky běžkování. Páteční večer se nesl v rytmu společenských her a ping pongu. Ping pong je asi druhou nejoblíbenější hrou všech krokodýlů (pochopitelně hned po frisbee).  V soboru ráno se krokodýl s ostatními kamarády nasnídal a vydal se za zimními radovánky. Větší část osazenstva se rozhodla jít na svah a jen pár statečných nasadilo běžky a vydalo se na vysokohorskou túru. Bohužel počasí našemu zelenému kamarádovi nepřálo a tak se nemohl kochat krásou Jizerských hor. Naštěstí měl v batůžku schovanou svačinu, která mu na Labské boudě zcela spravila náladu. Svačina byla možná trošku neortodoxní ale o to chutnější a pro krokodýla naprostá delikatesa v podobě grilované makrely. Po návratu na chatu se krokodýl natláskal karbanátky (další oblíbená aktivita všech krokodýlů), dal si osvěžující sprchu a stejně jako den předtím se věnoval společenským aktivitám. Nedělní den se již nesl v poklidnějším duchu v podobě společného oběda na Dvoračkách a cesty zpět do doupěte v Praze.

Vzpomínky na noční pochod 2014

21.12.2014 19:16
Již tradičně se poslední pátek před Vánoci konal krokodýlí noční pochod z Karlštejna do Prahy. Letošní ročník mohl mít přívlastek „bahňák“, protože deštivé počasí opravdu turismu nepřálo. I tak jsme se sešli v celkem silné sestavě 13 lidí. Všichni zkušení matadoři a lidé, kterým alespoň trochu slouží zdravý rozum, si na nohy obuli pohorky. Našel se ale i jeden nešťastník, který měl na noze tenisky. Jako každý rok jsme šli malebnou cestou necestou (spíše tou necestou), povídali si a kilometry, i přes velmi kluzký terén, vesele ubíhaly. Snad každý z účastníků se minimálně jednou podíval na povrch zemský pěkně z blízka a dva největší odvážlivci, kterým jen bahno bylo málo, se dokonce rozhodly brodit potokem. Odměnou jim bylo nalezení nákupního košíku uprostřed divočiny a tak jsme se alespoň měli v čem na nedaleké asfaltové silnici vozit. Nakonec jsme vozík ponechali svému osudu u jedné autobusové zastávky. Do cílové stanice v podobě železniční zastávky Nádraží Braník jsme značně zablácení dorazili před pátou hodinou, udělali tradiční skupinové foto, rozloučili jsme se a každý se svým směrem jal dělat atrakci v ranní tramvaji pro lidi jedoucí z páteční veselice.
 
Už tradičně je však váNOČNÍ pochod krásnou možností, jak alespoň na jeden večer opustit předvánoční šílenství, hezky se projít, popovídat si s kamarády, či nové kamarády poznat.
 

Nevšední Velikonoce 2014

18.04.2014 12:58
Milí přátelé, 
 
zima se nenápadně proměnila v jaro - taky vám připadá, že je to každý rok tak nějak rychlejší? Doufáme, že velikonoční svátky nám pomohou alespoň na pár dní vystoupit z každodenního koloběhu. Myslím, že po tom všichni prahneme. 
 
Zkusili jste někdy nějakým cizincům vysvětlit tradiční českou pomlázku s veškerou její symbolikou a genderovou nevyvážeností? Nic jednoduchého to není, to mi věřte :-) Ale ještě mnohem těžší je zkusit popsat, co křesťané skutečně o Velikonocích slaví. Ukřižování, odvalený kámen, zmrtvýchvstání? Něco tak velkého a tajemného se vymyká našemu chápání a zcela pochopitelně nás to děsí. Možná natolik, že bychom se radši vrátili do rutiny, na níž jsme zvyklí. 
 
Nový život. To je něco, co začíná každý den,  když se probudíme. Křesťané věří, že Ježíšova oběť na kříži umožňuje každému člověku nový život. Je to dost neuvěřitelné. Asi jako to, jak se ze zimy vyklube jaro,  z vajíček kuřátka a z netečnosti láska. Je to paradox, tajemství, které vlastně neumíme dobře vysvětlit. Ale víme,  že stojí za to jej hledat. Nový život začíná každý všední den. O Velikonocích si to můžeme nevšedně prožít. 
 
Přeji vám všem krásné a požehnané Velikonoce. 
 
za Krokodýla 
 
Pavel
 
P. S. Máte nápad na květnový krokodýlí výlet? Napište nám tip. A zvažujete letos aktivní anglický týden - English Camp? Nezapomeňte, že čím dřív se přihlásíte na camp,  tím větší radost nám uděláte :-)

Safety instructions

22.07.2012 21:40

Vážení cestující, milí kempeři. Bezpěčnost během letu je naší prioritou. Proto jsme vás hned v úvodu letu EC2012 seznámili se zásadami bezpečnosti na palubě. Díky, že jste s námi doletěli až do konce a nezapomeňte, že ještě pondělí a úterý rolujeme po letišti - je tu totiž follow up.

Download

Angličtina každý den, nejen na English Campu

07.04.2012 09:51

 

Ve zkratce: Podívejte na DailyEnglish.cz a pokud jste na facebooku, můžete se každý den naučit něco málo středněpokročilé angličtiny (nebo dokonce Advanced English).
 

Milí přátelé, určitě víte, že také letos pro vás připravujeme English Camp (15. - 22. července), na který se samozřejmě stále můžete hlásit. Také ale určitě víte, že i když na campu se vždycky všichni hezky anglicky rozpovídáme, je těžké udržet si kontakt s angličtinou po celý rok - a pak si na campu připadáme jako když po zimě sedneme na kolo :-)

 
Proto jsme pro vás spustili projekt s krycím názvem "angličtinové jednohubky" - zkrátka trochu angličtiny každý den. Na stránkách DailyEnglish.cz najdete každý den jednu anglickou jednohubku pro začátečníky/mírně pokročilé a jednu větší jednohubku (skoro až sendvič) pro pokročilé angličtináře. Kromě toho najdete stejné (jen možná ještě stručnější) dávky angličtiny každý den na Facebooku:
Budu rád, když se vám nápad zalíbí a povzbudíte mě v mém krátkozkrakém předsevzetí každodenního udržování - ať už tím, že si stránky lajknete a budete je sledovat, nebo ještě lépe tím, že mi budete posílat tipy na zajímavé angličtinářské odkazy, videa, témata nebo vtípky. Případně mi opravíte nějaké překlepy nebo omyly, kterým se určitě nevyhnu. 
 
Těším se, že si takhle společnou angličtinu užijeme nejen na English Campu, ale i během roku. 
 
Jménem celého týmu Krokodýla vám také přeji krásné, klidné a požehnané Velikonoce! Brzy na viděnou,
 
Pavel

Rest Another Week - Trailer

25.07.2011 16:00

Kemp je za námi s ním i setkání s Jamesem Bondem a jeho parťákem, ostře střiženým agentem CIA, jemuž říkají Time. Justin Time. V okolí Pasek právě v tuto dobu probíhalo natáčení nové bondovky Rest Another Week a my jsme měli exkluzivní možnost vidět trailer ještě před jeho oficiálním uvedením. No řekněte, nestojí za to jezdit na English Camp?

Download Czech Subtitles

Dadaistická povídka z EW

30.04.2011 09:43

 Pravidla: povídku sestavujeme po slovech, pravidelně se střídáme v kruhovém pořadí, každý hráč přidá k příběhu jen jedno slovo.

Bylo nebylo. Před naším domem zastavil podivuhodný vůz plný uhlí. Minulé léto přijeli nápadníci po žních, zato pozadí nechali doma. Panímáma se zbvila nápadníků poměrně snadno, nicméně policie panímámu odhalila. V tom čase uhlobaron chtěl udat své hnědé produkty, avšak produkty nebyly uspokojující. Zákazníci požadovali hnědější substrát umožňující termogenezi.

Hromada odkryla pepříjemnou a zničující skutečnost, že nápadníci nebyli odmítnuti uhlobarovnoými námitkami. Panímama ostatky ukryla ve svém uhelném prachu. Uhlobaron přemluvil pozadí ke spolupráci. Známé herečky, majitelky pozadí, přijely obhlédnout hromadu nápadníků tlejících od žní. Konec byl podle očekávání neuvěřitelně poetický.

Vy jste to dočetli?

Ozvěna Silvestrovského frku 2006

30.08.2010 23:22

Čirou náhodou jsme objevili krátké povídky inspirované Werichovou pohádkou "Chlap, děd, vnuk, pes a hrob", které jsme vytvořili při hře na novoroční akci Silvestrovský frk 2006. Úkolem skupinek bylo vymyslet příběh, který bude obsahovat pouze jednoslabičná slova. Jak se to tenkrát podařilo, můžete teď sami posoudit...

Já tam byl, byl tam chlad, byl tam mráz. Byl jsem sám a kol tma, měl jsem strach a stín hvězd mi na tvář pad. V tom však brat sem vpad, vzal mi dech, neb s ním šel smrad. Brat se smek, pad, byl tam led. Vstal a řek: „Mám tu dar.“ Kých a smrk, dal mi dar a já byl rád. V tom však dál – Kdo to jde? Jak král měl zjev, má též dar, v dlaň ho vtisk a též mi přál: „Buď živ a zdráv a veď svůj lid.“ V tom vtrh sem děd, fous až na zem. Hůl, krok, hůl... a tak dál a hned tu stál. Ten pěl mi v čest a pěl, že čet z hvězd, že já tu jsem. Tmu frk v zář a stín byl vzat.

Děd měl sen. V tom snu u dvou řek sed a prut si vzal - jen červ mu zdrh, tak chléb na hák dal. „Teď niť tam vhoď,“ řek si, „a ryb si chyť.“ Tak sen se zdál, leč den jde dál. Cr-Cr-Cr. Mžik-mžik-mžik, nos mu písk a děd vstal. „Oh, lín, mňam, to bych si dal!“ A pak dí si – a proč ne? Leč dřív corn flakes shlt, pak prut si vzal, co tam stál, ven už už šel... A v tom si krk a pak hned prd – na WC spěch a... Víš co... Než den frnk a on sčet tisk a pak splách list, tu zív a ve svou lož pad. I zdál se mu sen, jak den co den. Jen sen to byl a lín žil dál – tož brou noc i vám.

 Svět hřích měl, ke zlu spěl. Dí Bůh: „Dnes noc, kdy syn šel na svět. Ten den je tu dnes, slav i ty tu zvěst. Kup dar i smrk. Zdob strom i stůl, ať jí i vůl.“ I šel Tom v ten den pro dar a smrk. Byl tam děd. „Kup si strom,“ děl ten děd. Však ten strom byl jen vřed. „Di do chuj!“ křik kluk. Tom: „To je fuj!“ Děd řval dál: „Kup ten strom!“ Tak Tom vzal strom, co byl vřed, a vzal strom dom, ten kluk Tom. A řek: „Strom mám, však kde dar? Prd a né dar mám. Kde jen ho vzít mám?“ děl Tom. „Co já jim jen dám? Mám zas ven jít?“ Byl však chlad, tak plán pad. Však v ten mžik strom mu pad na zad. Dnes ne smrk ani dar, však jen smrt, jak pad smrk.

 

 

Mistrovské falzifikáty 2010

03.08.2010 08:14

English Camp 2010 byl campem až nečekaně kreativním, ostatně k tématu ON AIR se to skvěle hodilo. Kromě scének, papírové módní přehlídky nebo deštivých variací jsme si taky znovu vyzkoušeli naše oblíbené Mistrovské falzifikáty. Naše mistrovské napodobeniny tentokrát věnujeme mistrům, kteří nás inspirovali: William Hogarth (1697 - 1764, Anglie), Gerard van Honthorst (1592 - 1656, Holandsko), James Tissot (1836 - 1902, Francie), Lucas van Leyden (1494 - 1533, Holandsko) a Nicolas Poussin (1594 - 1665, Francie). A samozřejmě děkujeme i všem paseckým umělcům :-)

 

 

Galerie s fotkami ve velkém rozlišení zde

Nezapomeňte si zavzpomínat i u Mistrovských falzifikátů z Englsh Campu 2008.